.

Farmy wiatrowe na polskim Bałtyku

W dniach 24-25 października w Gdyni odbyła się konferencja „Offshore Wind Logistics & Supplies”. Międzynarodowe grono firm ściśle związanych z przemysłem morskiej energetyki wiatrowej, dostawcami, usługodawcami dyskutowało o możliwościach i przyszłości sektora farm wiatrowych w Polsce.  Rodzime przedsiębiorstwa w tym również Pres-Kol widzą w tym duże możliwości rozwoju i mogą mieć w tych projektach znaczący udział.

Reasumując spotkanie i biorąc pod uwagę warunki legislacyjne, aspekty techniczno-realizacyjne w Polsce można oczekiwać, że pierwsze elektrownie wiatrowe na polskim Bałtyku staną około 2023 roku, co w znacznym procencie poprawi bezpieczeństwo energetyczne kraju zarówno pod kątem istotnego wzmocnienia mocy dyspozycyjnych w systemie, jak i koniecznego zwiększania niezależności od tradycyjnych surowców energetycznych. Ma to kluczowe znaczenie dla systemu elektroenergetycznego z uwagi na czekające nas stopniowe wyłączanie wyeksploatowanych elektrowni węglowych. Rozwój morskiej energetyki wiatrowej odegra kluczową rolę w realizacji zapowiadanego przez rząd planu zmniejszenia udziału węgla w naszym miksie energetycznym do 50% w roku 2050.

Życzę nam powodzenia!

Agnieszka DrosakisFarmy wiatrowe na polskim Bałtyku

Related Posts

Pres-Kol na Nor-Shipping w Norwegii

Nor-Shipping w Oslo (4-7 czerwiec 2019) to międzynarodowa wystawa i konferencja żeglugowa oraz jedno z najważniejszych miejsc spotkań dla globalnego przemysłu żeglugi morskiej, na którym miedzy innymi będzie można spotkać  się z firmą Pres-Kol. Oprócz technologii prezentowanej przez liderów rynku, Nor-Shipping jest także miejscem rozwoju osobistych sieci kontaktów, budowania kompetencji i udostępniania informacji. Wszystkie te

Święta w Pres-Kol

Na zbliżające się Święta Wielkanocne wszystkim Klientom firma Pres-Kol życzy smacznego jaja, pogodnych i radosnych Świąt, tchnienia wiosny oraz sukcesów zawodowych.

Większe możliwości produkcyjne Pres-Kol

Od połowy stycznia Pres-Kol rozpoczęła współpracę produkcyjną z firmą, która posiada najnowocześniejszy park maszynowy CNC do obróbki skrawaniem. Zabieg ten pozwolił nam wyjść z szerszą ofertą do potrzeb Klienta na bardziej skomplikowane projekty i formy. Otworzyliśmy się również na bardziej szczegółową inżynierię odtworzeniową. Wykonujemy dokumentację na podstawie dostarczonych elementów. Wykorzystujemy do tego celu nowoczesne techniki