.

Nowinki o gospodarce morskiej

Dnia 12 października 2018 r. w Gdyni odbyło się Forum Gospodarki Morskiej. Już po raz dziesiąty w Gdyni, w jednym miejscu spotkało się grono ściśle związane z branżą morską. W seminariach i dyskusjach uczestniczyło około 650 osób z kraju i ze świata.

Forum Gospodarki Morskiej otworzył prezydent Gdyni- Wojciech Szczurek. Głównym kierunkiem spotkania była innowacyjność, nowe technologie. Przedstawiono na niej przyszłe projekty rozbudowy Portu Gdynia ale również całej infrastruktury miasta. Mówiono o zrealizowanych już projektach. W dyskusjach publicznych brało udział wielu zagranicznych ekspertów i gości związanych z branżą morską. Rozmowy dotyczyły rynku Chin i jej ekspansji gospodarczej na rynki europejskie. Innym głośnym tematem forum była współpraca polskich firm z francuskim przemysłem stoczniowym.

Podczas tegorocznej edycji nie zabrakło wydarzeń towarzyszących. Jedną z nich była wystawa fotografii „Niepodległa Morska” a całość zwieńczyła nieformalna impreza „Wspólna Kaczka”.

Agnieszka DrosakisNowinki o gospodarce morskiej

Related Posts

Balt Military Expo 2018

Bałtyckie Targi Militarne  (25-27 czerwiec 2018) dobiegły końca. Oprócz Pres-Kol z ramienia programu Intermare udział w targach wzięło ponad 140 wystawców z 15 krajów. Tematyka skupiona była na bezpieczeństwie morskim, systemach obronnych oraz ratownictwie na morzu i lądzie. Impreza ta została zrealizowana w ścisłej współpracy z Ministerstwem Obrony Narodowej. BALT MILITARY EXPO to nie były tylko